Fudbaleri Ajaksa pobedili su Vitese u meču 23. kola holandske Eredivizije sa 2:1.

Ajaks je na gostujućem terenu slavio golovima Davija Klasena i Edsona Alvareza.

Asistenciju za drugi gol je upisao Dušan Tadić, kapiten Ajaksa i Srbije, koji je tim dodavanjem osamio na vrhu liste asistenata holandske lige sa 14 uspešnih dodavanja.

On je ispred Kodija Gakpa koji je u januaru prešao u Liverpul, pa u Erediviziji nije ni mogao da doprinese ekipi PSV Ajndhovena sa više od 12 asistencija.

U oba poluvremena su „kopljanici“ postigli po pogodak i time preokrenuli tok meča u kom je Vitese prvi poveo.

Domaćin je do 1:0 došao golom Marka van Ginkela na asistenciju Maksimilijana Viteka u 30. minutu.

Samo dva minuta kasnije Ajaks je izjednačio pogotkom Klasena, a Alvarez je bio najviši u skoku u 54. minutu posle centaršuta Tadića iz kornera.

Ovo je Ajaksu peta uzastopna pobeda, a „kopljanici“, na drugom mestu Eredivizije, nadaju se da mogu da preokrenu stanje na tabeli pošto sada kaskaju tri boda za Fejenordom.

BONUS VIDEO: VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa