Prva pobeda za srpskog stručnjaka.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su u gostima Kremoneze sa 1:0 nakon velike drame, u meču 11. kolu italijanske Serije A.

Sve je krenulo promašenim penalom domaćih u 7. minutu, kada je jedanaesterac Sirila Desersa odbranio Audero.

Napadao je Kremoneze do kraja poluvremena, ali sjajnu šansu u 40. minutu nije iskoristio Sernikola.

Izabranici Dejana Stankovića su drugo poluvreme krenuli znatno bolje i Gabijadini je propustio dobru priliku u 62. minutu.

Odlučujući gol na meču postigao je Omar Koli u 78. minutu, koji je nakon dodavanja Gabijadinija poslao loptu u praznu mrežu.

Sampdorija je zabeležila prvu pobedu u prvenstvu i sa šest bodova zauzima 18. poziciju na tabeli, dok je Kremoneze na poslednjem, 20. mestu sa četiri boda.

U narednom kolu Sampdorija će gostovati Interu, dok će Kremoneze dočekati Udineze.

Atalanta – Lacio 0:2 (0:1)

(ck. Murijel 90 – Zakanji 10, Felipe Anderson 52)

Roma – Napoli 0:1 (0:0)

(Osimen 81)

Salernitana – Specija 1:0 (0:0)

(Mazoki 48)

Milan – Monca 4:1 (2:0)

(Dijaz 16, 41, Origi 65, Leao 84 – Ranokija 70)

Fjorentina – Inter 3:4 (1:2)

(Kabral 33. penal, Ikone 60, Jović 90 – Barela 2, Martinez 15, 73. penal, Mhitarjan 90+5)

Juventus – Empoli 4:0 (1:0)