EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Nije loše, ali može bolje...

Fudbaleri Sampdorije i Intera odigrali su u Đenoi nerešeno 0:0, u meču 22. kola italijanske Serije A.

Inter je imao mnogo veći posed lopte i dosta više udaraca ka golu (25:7), ali svoju nadmoćnost na terenu nije uspeo da kruniše pogotkom.

Srpski reprezentativac u dresu Sampdorije Filip Đuričić na terenu je proveo 72 minuta, ali nije uspeo da stvori nijednu ozbiljnu priliku.

Sampdorija, koju sa klupe predvodi Dejan Stanković, na 19. je mestu na tabeli sa 11 bodova, a Inter je na drugoj poziciji sa 44 boda, 16 manje od prvoplasiranog Napolija.

U narednom kolu Sampdorija će dočekati Bolonju, dok će Inter ugostiti Udineze.

Fudbaleri Verone pobedili su na svom terenu Salernitanu sa 1:0, u meču 22. kola italijanske Serije A.

Strelac odlučujućeg gola bio je Siril Ngonge u 31. minutu, nakon asistencije srpskog reprezentativca Darka Lazovića.

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Verona je zabeležila četvrtu pobedu u prvenstvu i sa 17 bodova se nalazi na 18. poziciji. Salernitana je na 16. mestu sa četiri boda više.

U narednom kolu, Verona će gostovati Romu, dok će Salernitana dočekati Lacio.

SERIJA A, 22. kolo

Milan – Torino 1:0 (0:0)
(Žiru 62)

Empoli – Specija 2:2 (0:2)
(Kambijanji 71, Vinjato 90+4, ck. Parizi 21 – Verde 25. penal, 31, ck. Espozito 49)

Leće – Roma 1:1 (1:1)