Bilo je neizvesno, ali ipak moramo da se pomirimo sa porazom

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Poljske sa 2:1 u 3. kolu grupne faze Lige nacija.

Greške odbrane u prvom poluvremenu koštale su Srbiju poraza u ovom meču.

Anđela Frajtović je postigla autogol u 17. minutu, a prednost Poljske udvostručila je Eva Pajor, ponovo nakon greške naše odbrane.

U nastvaku utakmice Srbija je smanjila prednost Poljakinja preko Jovane Damnjanović u 76. minutu, ali nakon toga nije bilo golova.

Imala je Srbija nakon postignutog gola još nekoliko izglednih prilika pred golom Poljske, ali nije uspevala da ih pretvori u gol. Upravo je Damnjanović u 88. minutu promašila zicer, a nešto kasnije je Poljska imala i mnogo sreće nakon kornera.

Nakon dve pobede, Srbija je pretrpela prvi poraz u Ligi nacija. Poljska je upisala i treći trijumf i sada je prva sa devet bodova. Grčka je bila bolja od Ukrajine i na trećem mestu ima tri boda. Ukrajina je doživela sva tri poraza.

U četvrtom kolu Poljska dolazi u Srbiju. Meč će biti odigran u Sportskom centru Fudbalskog saveza 31. oktobra, u utorak, od 19 sati.