Napadač Fjorentine Dušan Vlahović i vezista Verone Ivan Ilić obeležili su proteklu nedelju kada su u pitanju nastupi srpskih reprezentativaca u Evropi.

Napadač „viole“ načeo je Juventus posle samo tri minuta igre u pobedi od 3:0 što je bilo treće uzastopno kolo u kome je bio strelac.

Vlahović je na terenu proveo 75 minuta, a Nikola Milenković je po običaju odigrao svih 90.

Sergej Milinković-Savić upisao je asistenciju na utakmici protiv Milana, ali je derbi meč pripao „rosonerima“ koji su u zaustavnom vremenu stigli do pobede od 3:2.

Foto. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Sergej je igru napustio u 74. minutu, a trenutno na 11 nastupa za rimski klub ima tri gola i četiri asistencije.

Meč protiv Intera dugo će pamtiti bivši vezista Crvene zvezde Ivan Ilić.

On je u 64. minutu postigao izjednačujući gol za Veronu, ali je Inter na kraju ipak pobedio rezultatom 2:1.

Aleksandar Kolarov meč je presedo na klupi gostiju iz Milana.

Ilić je igrao od 46. minuta za domaći sastav, dok je Darko Lazović dobio šansu od 53. minuta.

Saša Lukić igrao je 89 minuta za Torino, a popularni „bikovi“ ostali su bez tri boda u trećem minuut nadoknade, bilo je 1:1.

Za Napoli je ceo meč odigrao Nikola Maksimović.

Filip Đuričić zbog povrede mišića nije bio u timu Sasuola, a njegovi saigrači upisali su pobedu na gostovanju Sampdoriji, rezultatom 3:2

U Španiji, Nemanja Gudelj ušao je u igru u 86. minutu u ekipi Sevilje da zaključa sredinu terena.

Ekipa je samo pet minuta pre toga stigla do vođstva protiv Valensije koje je uspela da sačuva i ozbiljno se približi mestima koje vode u Ligu šampiona.

Marko Dmitrović branio je svih 90 minuta za Eibar.

Iako su Baskijci poveli na gostovanju Alavesu, domaći tim je u poslednjih pet minuta prvog poluvremena preokrenuo rezultat i pobedio sa 2:1.

Bez pobede ostao je i Hetafe Nemanje Maksimovića.

Srpski reprezentativac igrao je svih 90 minuta na meču protiv Selte, a susret je završen nerešeno, 1:1.

Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Ajaks na gostovanju u Tilbrgu protiv Viljema, ali se Ajaks nije proslavio odigravši nerešeno, 1:1.

Bio je to prvi remi Ajaksa u tekućoj sezoni, pa sada na prvom mestu imaju samo bod više od PSV Ajndhovena.

Ekipa Tventea poražena je na svom terenu od Sparte Roterdam rezultatom 2:0, a Luka Ilić igrao je do 80. minuta za domaći tim.

Uroš Spajić sa klupe je posmatrao pobedu Fejenorda nad Herenvenom, a konačan rezultat bio je 3:0.

Bundesliga je na odmoru do početka januara, a u poslednjim utakmicama Bundeslige pred pauzu pobede su upisali Hofenhajm i Ajntraht Frankfurt.

Filip Kostić igrao je do 88. minuta za Ajntraht koji je slavio na gostovanju Augzburgu, dok je Mijat Gaćinović sa klupe gledao pobedu Hofenhajma u Menhengladbahu, bilo je 2:1.

U Nemačkoj su se prošle nedelje igrale utakmice u Kupu, a Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za Verder koji je slavio u Hanoveru rezultatom 3:0.

Veljković je od novembra vukao povredu i za Verder je u dosadašnjem toku sezone upisao šest nastupa.

U francuskoj Ligi 1, Predrag Rajković branio je svih 90 minuta za Rems koji je pobedio u Bordou rezultatom 3:1.

Rems je posle važnog trijumfa pobegao pet bodova u odnosu na zonu ispadanja i osvojio važne bodove u borbi za opstanak.

Celu utakmicu odigrao je i štoper Strazbura, Stefan Mitrović, ali ekipa nije imala mnogo šanse u Parizu gde je izgubila sa 4:0 od Pari Sen Žermena.

Mihailo Ristić igrao je do 78. minuta za ekipu Monpeljea, ali je samo osam minuta kasnije Lil stigao do trećeg gola i pobedio sa 3:2.

Ristić je zaradio žuti karton.

Aleksandar Mitrović igrao je od 83. minuta za Fulam, ali je meč protiv Sautemptona završen bez pobednika, 0:0.

Kapiten Kristal Palasa Luka Milivojević igrao je u porazu svog tima od Aston Vile svih 90 minuta, a zaradio je i žuti karton.