Fudbaleri Liverpula pobedom su počeli odbranu titule u Premijer ligi, pošto su na svom terenu pobedili Lids sa 4:3.

Šampion i povratnik u Premijer ligu odigrali su uzbudljiv meč na Enfildu u kojem je viđeno sedam pogodaka. „Redsi“ su tri puta imali prednost, ekipa Marsela Bijelse je tri puta stizala do izjednačenja, sve dok Mohamed Salah u 88. minutu sa penala nije rešio pitanje pobednika.

Salah je već u četvrtom minutu postigao prvi gol na meču i doneo prednost svojoj ekipi, takođe sa penala. Prethodno je u kaznenom prostoru rukom igrao Robin Koh.

Lids je u 12. minutu izjednačio nakon što je Džek Herison prošao kroz odbranu „crvenih“ i preciznim udarcem savladao golmana domaćih.

Osam minuta kasnije, Liverpul je ponovo stigao do prednosti. Endi Robertson je izveo korner, a Virdžil van Dajk je nadskočio odbranu Lidsa i zatresao mrežu glavom.

Povratnik u Premijer ligu je u 30. minutu stigao do novog izjednačenja posle greške odbrane Liverpula, a strelac je bio Patrik Bamfort.

Tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:2, posle dugog pogotka Salaha koji je odbijenu loptu sjajno poslao u gol.

Do narednog gola čekalo se do 66. minuta kada je Mateuš Klih pogodio za 3:3.

U nastavku meča bilo je prilika na obe strane, ali ne i golova sve do 88. minuta kada je Rodrigo skrivio penal, a Salah ga realizovao.

Liverpul će u narednom kolu gostovati Čelsiju, dok će Lids dočekati Fulam.