Omladinci Partizana nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige šampiona nakon što su na svom terenu poraženi od Brage rezultatom 2:0.

Fernandeš i Duarte su golovima u drugom poluvremenu kaznili greške i promašaje crno-belih i nastaviće svoj put u bobi za titulu prvaka Evrope, dok je ovo kraj evropske odiseje crno-belih.

Od prvog sudijskog zvižduka je ekipa Brage krenula sa potpunom ofanzivom dok se Partozan opredelio da preti iz kontranapada.

#related-news_0

Braga je kružila oko kaznenog prostora Partozana uglavnom bez velikih šansi, dok se Partizan mučio da krene u kontranapad.

Već na samom startu utakmice su crno-beli propustili priliku da ozbiljnije zaprete iz jednog protivudara, ali posle toga su uglavnom vodili računa o svom golu.

Braga je prvu pzbiljniju priliku imala posle loše intervencije štopera Dragojevića kada je Gonkalveš tukao sa 15 metara i bio za malo neprecizan, a potom je i Košta imao u završnici prvog poluvremena priliku posle prodora, ali je i on bio neprecizan.

Partizan je tek jednom zapretio posle lukavog pokušaja Stjepanovića.

U nastavku se slika promenila kada je odnos snaga u pitanju.

Partizan je počeo da igra ofanzivnije i to je rezultiralo i prvom velikom šansom za cno-bele.

Jovanović je dobio loptu na petercu, ali se ona odbila od njega i umesto da je ubaci u prazan gol,šans aje propala.

Nastavio je Partizan sa pritiskom, ali je ubrzo posle toga usledio šok za domaće.

Usledio je napad Brage i pokušaj iskosa sa leve strane. Prosečan udarac igrača Brage Radulaški je loše odbio, a još gore je intervenisao Čelić koji je servirao zicer Fernandešu za 1:0.

Partizan je posle toga krenuo u ofanzivu, imao priliku preko Mirčetića, ali umesto izjednačenja je usledio i novi hladan tuš.

Sevnula je kontra Brage u drugom minutu nadoknade i Duarte je izašao sam ispred golmana i lako rešio situaciju za konačan trijumf.

Partizan – Braga 0:2 (0:0)