Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostovanju ekipu Rome sa 4:3, u meču 21. kola italijanske Serije A.

Temi Ejbraham je u 11. minutu glavom doveo domaći tim u vođstvo, da bi sedam minuta kasnije preciznim udarcem sa šesnaest metara izjednačio Paulo Dibala.

U nastavku rimski tim dolazi do nove prednosti preko Henrika Mikitarijana u 48. minutu, a Lorenco Pelegrini je pet minuta kasnije povećao rezultat.

Tim iz Torina zatim dolazi do potpunog preokreta golovima, Manuela Lokatelija u 70, Dejana Kuluševskog u 74. i Matije De Šilja u 77. minutu.

Igrač gostiju Matejs De Liht je u 81. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je posle gledanja VAR-a pokazao drugi žuti karton Holanđaninu i penal za ekipu Rome.

Golman Juventusa Vojćeh Šćesni je dva minuta kasnije odbranio penal Pelegriniju, i tako je doneo pobedu svom timu.

Juventus je peti na tabeli Serije A sa 38 bodova, dok je Roma na osmom mestu sa šest bodova manje.

U sledećem kolu Juventus dočekuje Udineze, a Roma na svom terenu igra protiv Kaljarija.

Specija je na gostovanju pobedila Đenou sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Simone Bastoni u 14. minutu.

Specija je 16. sa 19 bodova, a Đenoa se nalazi na pretposlednjem mestu sa 12 bodova.

U narednom kolu Specija gostuje Milanu, dok Đenoa u Firenci igra protiv Fjorentine.