Sjajan početak sezone.

Startovala je nova sezona najkvalitetnije druge fudbalske lige na svetu. Na stadionu „Hilsboro“ gostujući Sautempton je u dramatičnoj završnici porazio Šefild Venzdej sa 2:1 (1:0).

„Sveci“ su od osmog minuta vodili pogotkom Adama Armstronga, kojem je asistirao Telja.

Ipak, domaćin, kojeg sa klupe vodi španski menadžer Ćisko, uspeo je da dođe do izjednačenja u 54. minutu preko Lija Gegorija.

Veliku pobedu timu sa juga Engelske donosi škotski reprezentativac i rezervista na ovom meču Če Adams, koji je prvi pogodak u sezoni postigao u 87. minutu. Asistirao mu je kapiten tima Džejms Vord Praus.

U narednom kolu Šefild će gostovati Hal Sitiju, dok će Sautempton na svom stadionu „Sent Meris“ dočekati Norič.