Tottenham Hotspur vs Bournemouth Foto:Adam Davy / PA Images / Profimedia

Nema kraja problemima za timove iz Londona.

Fudbaleri Čelsija poraženi su od Brajtona sa 2:1 u meču 31. kola Premijer lige Engleske, dok je važan trijumf zabeležio i Fulam protiv Evertona od 3:1, i to bez Aleksandra Mitrovića.

Čelsi je sjajno otvorio meč i pred svojim navijačima poveo srećnim golom Konora Galagera, čiji udarac nakon asistencije Mihajla Mudrika golman gostiju Robert Sančez nije uspeo da zaustavi.

U 42. minutu usledio je „hladan tuš“, pošto je Dani Velbek zatresao mrežu „plavaca“ za 1:1 iz kaznenog prostora, da bi u 70. minutu Hulio Enisio veoma lepo udarcem sa distance zatresao mrežu tima iz Londona za preokret. Do kraja utakmice „plavci“ nisu uspeli da dođu do drugog pogotka.

Brajton je tako došao do 49. boda, i predstoji mu borba za peto mesto sa Totenhemom (53) i Aston Vilom (50) za peto mesto koje vodi u Ligu Evrope. Dobra stvar za ovaj tim je to što ima i dve utakmice manje od spomenutih rivala.

Fulam je protiv Evertona prekinuo seriju poraza, slavio prvi put na poslednjih pet mečeva i to bez suspendovanog Aleksandra Mitrovića, a pored praktično rešenog pitanja opstanka, Fulam je gurnuo „karamele“ ka Čempionšipu.

Everton je sa 27 bodova 17. na tabeli uz meč manje u odnostu na Notingem Forest (27) i Lester (25).

Golove su postigli Harison Rid u 22, Hari Vilson u 51. i Danijel Džejms u 68. minutu za Fulam, odnosno Dvajt Meknil u 35. za Everton.

Posebno interesantno bilo je na utakmici Totenhema i Bornmuta. „Pevci“ su vodili golom Sona od 14. minuta, potom gubili sa 2:1 pogocima Matijasa Vine (38) i Danijela Solankea (51), u 88. minutu Arnaut Danjuma je poravnao na 2:2 sjajnim udarcem u bliži ugao, ali je Dango Outara u petom minutu sudijske nadoknade šokirao domaće i doneo 3:2 svom timu.

Bornmut je ovim trijumfom napravio veliki korak ka opstanku (33 boda), dok je Totenhem ugrozio svoj plasman u Evropu, dok je Liga šampiona misaona imenica – imaju 53 boda, tri manje uz dva meča više u odnosu na Mančester junajted, a jedan u odnosu na Njukasl.