AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa, pošto su u gostima razbili Luton sa 6:2.

Pet golova za Siti postigao je Erling Holan, a mreža se od njegovog udarca tresla u trećem, 18, 40, 55. i 58. minutu.

Strelac šestog gola za Siti bio je Mateo Kovačić u 72. minutu.

Dvostruki strelac za Luton bio je Džordan Klark u 45. i 52. minutu, uneo je malo neizvesnosti, ali je Holan bio nezaustavljiv.

Kevin De Brujne je imao čak četiri asistencije na ovom meču.

Plasman u četvrtfinale iste večeri je obezbedio i Lester, nakon što je u gostima nakon produžetaka pobedio Bornmut sa 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je mladi Isahaku Fatavu u poslednjem minutu prvog produžetka.

Takođe, dalje je prošao i Njukasl, koji je posle 1:1 nakon 120 minute igre na penale izbacio Blekburn u gostima sa 4:3.

U osmini finala FA kupa igraju se još mečevi Čelsi – Lids, Notingem Forest – Mančester junajted, Liverpul – Sautempton, Vulverhempton – Brajton, dok je dalje već prošao Koventri.