Spektakl na Etihadu završen remijem, šteta za još poneki gol, šampionska trka ostaje otvorena.

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija odigrali su nerešeno u meču 32. kola Premijer lige.

Okršaj odigran na Etihadu završen je 2:2, pa je Siti za nijansu zadovoljniji ishodom.

„Građani“ su pred duel imali bod viška i sačuvali su ga u odnosu na Liverpul, ali su u više momenata bili bolji rival na terenu.

Poveli su u petom minutu golom Kevina de Brujnea. Belgijanac je uhvatio odbranu Liverpula na spavanju.

Fabinjo je faulirao Kajla Vokera i kada se činilo da će to biti sporo izveden prekid, De Brujne je povukao loptu i došao u zonu šuta, pucao je sa 16, 17 metara, iz odbitka i od stative je pogodio mrežu za 1:0.

Liverpul je izjednačio u 13. minutu fantastičnom akcijom koju je svojim centaršutem pokrenuo Robertson.

Pronašao je Trenta Aleksander-Arnolda na drugoj stativi, ovaj je poslao povratnu za Dioga Žotu i Portugalac je bio siguran egzekutor sa desetak metara za 1:1.

Siti je na svoj drugi gol čekao do 36. minuta, kada je Žoao Kanselo maestralno proigrao Gabrijela Žezusa, a Brazilac najpre pobegao odbrani, pa volejem pogodio mrežu Alisona za 2:1.

Liverpul je izjednačio još jednom, tek što se izašlo iz svlačionica u drugom poluvremenu.

Strelac je bio Sadio Mane u 46. minutu. Salah je poslao loptu kroz odbranu Sitija po dijagonali, a Senegalac je sa 13 metara bio neumoljiv.

„Građanima“ je nakon toga poništen gol Rahima Sterlinga iz 63. minuta zbog ofsajda, Salah je promašio u 71. minutu, a nekoliko uzbuđenja videli smo u završnici meča.

Rijad Marez je u 90. minutu pogodio okvir gola iz slobodnog udarca, a onda je prebacio gol iz situacije koja je mogla da reši sve.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze .

Još jednu priliku je imao i Kevin de Brujne, ali je rezultat na kraju ostao nerešen, a bodovi su podeljeni.

Siti sada ima ukupno 74 boda, dok je Liverpul ostao na 73, a do kraja sezone ima još šest kola.