Fudbaleri Milana pobedili su Napoli u meču 24. kola italijanske Serije A sa 1:0 na svom terenu.

Srpski napadač Luka Jović dobio je i sada šansu kao rezerva od 80. minuta kada je zamenio Olivijea Žirua, ali ovog puta njegov gol nije bio potreban za neko čudo „rosonera“.

Šansu je dobio još jedan srpski fudbal Jan-Karlo Simić, koji je mogao da bude tragičar meča u kom je milanskom timu po svaku cenu bila potrebna pobeda.

Doneo ju je Teo Ernandez, golom u 25. minutu kada je pas Rafaela Leaa pretvorio u efektan pogodak. Leao ga je pronašao u sredini, Ernandez je izašao sam ispred istrčalog Pjerluiđija Golinija koji je ostao na milost i nemilost.

Napoliju nije pomoglo ni to što je njegov golman bio loše postavljen, pa je Francuz na brzinu poslao loptu u bliži ugao i postavio konačan rezultat.

Donekle se iskupio intervencijom kod pokušaja Leaa u prvom poluvremenu, da bi Napoli svoju šansu potražio u drugom i imao je kada je Simić nespretnom reakcijom pogodio stativu.

Šanse su propuštali i Anguisa i Lindstrom, promašio je jednu i Leao, iz Napolija su se u jednom trenutku kod pregledanja VAR snimka nadali penalu, ali je rezultat na kraju ostao nepromenjen.

Milan sada ima 52 boda na trećem mestu tabele Serije A, iza Juventusa koji ima 53 i Intera koji ima 60. Napoli, aktuelni osvajač Skudeta je daleko ispod svih očekivanja i ima 35 bodova na devetom mestu tabele.