Fudbaleri Sevilje napravili su veliki korak ka plasmanu u finale Kupa kralja pobedom nad Barselonom rezultatom 2:0 u prvom meču polufinala.

Sjajnu utakmicu odigrala je Sevilja, ostavila Barselonu praktično bez šanse, a svoje dve je više nego odlično iskoristila.

Poveli su Andalužani preko Žila Kundea u 25. minutu, koji je sam sebi stvorio priliku i pogodio donji levi ugao gola Marka Andrea ter Štegena.

U sudijskoj nadoknadi prvog dela Serhio Eskudero je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali nije imao sreće. Barselona je u 55. minutu preko Mesija imala dobru priliku, koju je Bono osujetio lepom intervencijom, potom je Argentinac u 72. minutu nakon centaršuta došao do lopte, šutirao, ali nije bio precizan, a kazna je usledila pet minuta pre kraja, kada je Ivan Rakitić dobio pas u prostor, istrčao sam ispred ter Štegena i loptu zakucao pod prečku.

Mogla je Barsa do gola u prvom minutu nadoknade, ali je Mesijev šut iz slobodnog udarca Bono uspeo da „pročita“ i zaustavi.