Fudbaleri Fjorentine pobedili su u Firenci ekipu Salernitane rezultatom 3:0 u utakmici 14. kola Serije A.

Golove za klub iz Firence postigli su Lukas Beltran u 6. minutu iz penala, Rikardo Sotil u 18. i Đakomo Bonaventura u 56. minutu.

Ceo meč za Fiorentinu odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Fjorentina je trenutno peta na tabeli Serije A sa 23 boda, a u narednom kolu gostovaće Romi.

Salernitana je poslednja na tabeli sa osam bodova, a u narednom kolu na svom terenu igraće sa Bolonjom.

Fudbaleri Udinezea i Verone odigrali su u Udinama bez pobednika, 3:3. Dva gola za Udineze postigao je Lorenco Luka u 30. i 72. minutu, a jednom se u strelce upisao Kristijan Kabasele u 16. minutu. Strelci za goste bili su Milan Đurić iz penala u 37, Siril Ngongea u 61. i Tomas Anri u sedmom minutu nadoknade vremena.

Srpski fudbaler Lazar Samardžić odigrao je ceo meč za Udineze, a asistirao je kod gola Kabaselea. Srpski reprezentativac Darko Lazović bio je u startnoj postavi Verone, ali je igru napustio u 84. minutu.

Udineze je 16. na tabeli sa 12 bodova, a u narednom kolu gostovaće Interu. Verona je 18. na tabeli sa 10 bodova, a u narednom kolu Serije A igraće na svom terenu sa ekipom Lacija.