Fudbaleri Milana savladali su Sampdoriju rezultatom 1:0 u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Heroj pobede „rosonera“ bio je Rafael Leao, koji je u devetom minutu susreta dobio loptu od golmana Majka Manjana, potom krenuo u solo-akciju, nakon nekoliko driblinga ušao u kazneni prostor i matirao Vladimira Falkonea.

Usledilo je zatišje na terenu sve do 60. minuta, kada je Olivije Žiru odlično reagovao na centaršut i probao glavom, ali je Falkone bio maestralan i sprečio da lopta završi u mreži.

Nije ništa bolje sreće bio ni Ante Rebić devet minuta pre kraja, pošto je njegov udarac Falkone odbranio pre svega zahvaljujući sjajnom postavljanju, pošto se našao pravo na putu lopte ka mreži.

Na kraju, minimalna pobeda Milana donela je ovom timu prvo mesto na tabeli sa 55 bodova, jednim više uz meč više od Intera, dok Sampdoriju očekuje borba za opstanak, pošto sa 23 boda zauzima 16. mesto na tabeli, sa tri boda viška od Kaljarija, prvog ispod crte koja vodi u Seriju B.

Doskorašnjeg fudbalera Crvene zvezde Marka Lazetića nije bilo u sastavu Milana.