Sergej Milinković-Savić je u derbiju 3. kola Serije A sa Interom postigao prvi gol u dresu Lacija i sprečio da se "nero-azuri" iz Rima vrate sa celim plenom (1:1).

Bilo je to burno popodne na „Olimpiku“, očekivalo se dosta vatre i dosta golova, ali na kraju možemo biti zadovoljni viđenim.

Uzbuđenja nije manjkalo, Inter je počeo bolje u prvom delu, dok su problem za Lacio bili rani izlasci sa terena zbog povreda Marušića i Radua.

Inter je poveo u 30. minutu pogotkom Lautara Martinesa, snalažljiv je bio Argentinac u petercu Lacija i uspeo je pored nekoliko igrača protivnika da pronađe put do mreže.

U nastavku, Lacio je stigao do izjednačenja u 65. minutu. Posle centaršuta Aćerbija sa leve strane, Sergej Milinković-Savić je loptu sačekao na drugoj stativi, zahvatio je glavom i savladao Samira Handanovića.

Četiri minuta kasnije se opasno zakuvalo, Ćiro Imobile je dok je ležao na travi, rukom ošamario Artura Vidala i najbolji strelac Lacija i Zlatna kopačka Evrope za prošlu sezonu, zaradio je put u svlačionicu.

Inter to nije iskoristio na najbolji način, iz sličnog razloga isključen je i Sensi u 86. minutu pošto je udario Patrika, a u samom finišu gosti nisu imali sreće posle šuta Brozovića koji je posle odbijanja završio na stativi.

Ovo je Interu bio prvu remi posle dve pobede, dok „nebesko-plavi“ imaju po pobedu, remi i poraz.

Nešto ranije, Atalanta je bila nemilosrdna prema Kaljariju. Tim iz Bergama je slavio sa ubedljivih 5:2.

Bolonja Siniše Mihajlovića, poražena je na gostovanju Beneventu, strelac jedinog gola bio je Đanluka Lapadula u 66. minutu susreta.

Minimalnim rezultatom slavila je i Parma protiv Verone.