Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu ekipu Sampdorije sa 1:0, u meču 21. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je u vođstvo mogao da dovede Žuan Žezus, ali je njegov gol iz 35. minuta poništen nakon gledanja VAR-a zbog ofsajda.

Napoli je do gola za pobedu došao osam minuta kasnije, kada se u strelce upisao Andrea Petanja.

Na tabeli Serije A Napoli zauzima treće mesto sa 43 boda, a tim iz Djenove je 15. sa 20 bodova.

Atalanta je na gostovanju savladala Udineze sa 6:2.

Gosti iz Bergama poveli su preko Marija Pašalića u 17. minutu, a šest minuta posle u strelce se upisao Luis Murijel.

Do kraja poluvremena još jedan gol za goste postigao je Ruslan Malinovski u 43. minutu.

Nauel Molina je u 59. minutu smanjio rezultat, da bi Murijel drugim golom u 76. minutu ponovo vratio prednost od tri gola za Atalantu.

Portugalski fudbaler Beto je u 88. minutu postigao drugi gol za domaći tim, a do kraja meča Joakim Mele u 89. i Mateo Pesina u drugom minutu nadoknade su povećali rezultat.

Atalanta je četvrta na tabeli Serije A sa 41 bodom, dok je Udineze na 14. mestu sa 20 bodova.