Fudbaleri Monce pobedili su na svom terenu Napoli sa 2:0, u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Monca je nove prvake Italije pobedila golovima Danija Mote u 18. i Andree Petanje u 53. minutu.

Napoli posle četvrtog ovosezonskog poraza na prvom mestu ima 83 boda, a Monca je deveta sa 49 bodova.

U sledećem kolu Napoli dočekuje Inter, dok Monca gostuje Sasuolu.

Fjorentina je u istom terminu na svom terenu pobedila Udineze sa 2:0.

Vodeći gol za tim iz Firence postigao je Gaetano Kastrovili u sedmom minutu, dok je konačan rezultat postavio Đakomo Bonaventura u 90. minutu.

Srpski fudbaler Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Fjorentinu, Aleksa Terzić je u igru ušao u 60. minutu, Luka Jović nije ulazio u igru, dok je Lazar Samardžić za goste igrao do 84. minuta.

Fjorentina je osma sa 49 bodova, dok je Udineze na 12. mestu sa tri boda zaostatka.

U narednom kolu Fjorentina gostuje Torinu, a Udineze dočekuje Lacio.