Fudbaleri Šerifa imali su priliku da ispišu novu stanicu jedne od najlepših fudbalskih priča novije ere, ali nisu uspeli u tome, pošto je Braga boljim izvođenjem penala prošla u osmin finala Lige Evrope - 3:2 (nakon 180 minuta igre i produžetaka rezultat bio 2:2).

Šerif je u meč ušao sa 2:0, ali su tokom prvih 45 minuta to vođstvo ispustili, pošto je Braga preko Lurija Medeiroša u 17. minutu prepolovila razliku, da bi u 43. minutu utakmice on i Rikardo Horta zamenili uloge, pošto je Medeiroš preuzeo ulogu asistenta, a Horta lagano pretvorio priliku u ukupnih 2:2.

Tim rezultatom okončano je prvih 90 minuta, pa je utakmica ušla u produžetke. U dodatnih 30 minuta nije bilo uzbuđenja, da bi nesuđeno pojačanje Crvene zvezde u zimskom prelaznom roku, Edmund Ado, raspalio sa oko 25 metara, ali je golman portugalsnog tima Mateus uspeo da na jedvite jade loptu sprovede u korner.

Meč je i okončan rezultatom 2:2, pa je pobednik odlučen izvođenjem penala.

Krenulo je katastrofalno po Šerif, pošto su redom Gustavo Dulanto, Bruno i Stjepan Radeljić promašili svoj šut, dok su Horta i Al Musrati bili sigurni. A onda je u trećoj seriji Abel Ruiz imao šansu za pobedu, ali je očajno šutirao, dok je Kalid Basit pogodio za 2:1. U narednoj seriji mladi štoper David Karmo je mogao da postane junak Brage, ali je i on veoma loše šutirao, a Sebastijen Til još jednim savršenim udarcem smanjio na 3:2.

Sva odgovornost pala je na Franciska Mouru, koji ju je oberučke prihvatio i sigurnim penalom doneo svom timu veliku radost, plasman među 16 najboljih i mesto na žrebu u petak od 12 časova, dok je Šerifova evropska bajka došla do kraja.