Šerif je nastavio sa letnjom fudbalskom rapsodijom i u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona pobedio Dinamo iz Zagreba rezultatom 3:0.

Traore je bio nerešiva enigma za goste iz Zagreba i sa dva gola bio igrač utakmice, dok je jednom strelac bio Kolovos.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Traore je uspeo da pobegne Teofilu i rutinski završi pored Livakovića i ostavi ekipu Damira Krznara u šoku.

Nisu se od toga oporavili igrači Dinama i već posle devet minuta je najbolji igrač ekipe Kolovos je na asistenciju Jansanea uvećao prednost.

Tu se Moldavci nisu zaustavili, pa je Traore svoju briljantnu partiju krunisao drugim golom u 80. minutu za velikih 3:0.

Revanš se igra za sedam dana u Zagrebu, a pobednik će igrati u Ligi šampiona, dok poraženi ide u grupnu fazu Lige Evrope.

U preostala dva meča, Šahtjor je iznenadio Monako i golom Pedrinja pobedio rezultatom 1:0 u gostima.

Salcburg je sprečio iznenađenje, pošto je gubio na poluvremenu od Brondbija golom Uhrea već u četvrtom minutu, ali su Adejemi i Aronson u poslednjim trenucima uspeli da donesu pobedu svom timu.