Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja savladali su Real Madrid sa 2:1 i to na gostujućem terenu.

Šerif je svima stavio do znanja da su ozbiljan rival svakome ove sezone.

Iako su svi očekivali da će Real rutinski odraditi posao na svom terenu, to se ipak nije dogodilo.

Moldavski tim je već u 25. šokirao tim iz Madrida golom koji je postigao Jakšibaev glavom nakon centaršuta Kristijana.

Real je imao inicijativu, napadao, ali lopta jednostavno nije htela u gol. Najbolje šanse u prvom poluvremenu imali su Eden Azar i Karim Benzema.

U drugom delu igre, na terenu je vladala ista slika. Konstantno se igralo na polovini gostiju. Šutevi su se ređali, ali gola nije bilo sve do 65. minuta.

Tada je nakon sviranog penala, pogodio Karim Benzema, kome je ovo bio deveti gol u sezoni.

Real je tada imao više od pola sata da pokuša da pokupi sav plen, ali je usledio hladan tuš.

Šerif je u 72. minutu ponovo pogodio mrežu Tiba Kurtoe, ali je gol Bruna poništen zbog ofsajda.

Ipak, nagrada za tru i izdržljivost je stigla u poslednjem minutu regularnog dela, kada je Sebastijan Til pogodio gol Reala na asistenciju Traorea, čime je postavljen i konačan rezultat utakmice.

Moldavski šampion je sada prvi u grupi sa šest bodova i gol razlikom 4:1, dok je Real drugi sa tri poena.