Fudbaleri Lacija pobedili su Bolonju u meču prvog kola italijanske Serije A sa 2:1.

Sergej Milinković-Savić je nastavio gde je stao prošle sezone, pošto je doprineo golu svog tima u meču koji su obeležili crveni kartoni i preokret nebesko-plavih.

Tek što su igrači izašli na teren, Luis Maksimijano, golman Lacija napravio je kardinalan kiks.

Istrčao je van svog šesnaesterca, tu je igrao rukom i sudija ga je posle šest minuta poslao u svlačionicu.

Njegovo isključenje bilo je najbrže za jednog debitanta u Seriji A u poslednjih 27 godina, što „lacijale“ nije mnogo zanimalo, koliko kako da nadomeste gubitak.

Tim Siniše Mihajlovića je poveo penalom Marka Arnautovića u 38. minutu, nakon čega je Lacio bio u veoma teškoj situaciji.

Ipak, veliki kiks je napravio i Adama Sumaoro, koji je u završnici prvog poluvremena dobio dva brza žuta kartona i vratio brojčanu ravnotežu na terenu.

Lacio je izjednačio u 68. minutu autogolom Lorenca De Silvestrija, a onda je u 79. minutu Čiro Imobile postavio konačan rezultat.

Gol mu je svojim potezom namestio popularni „Serđente“, koji se sjajno snašao i dodavanjem „probušio“ odbranu rivala, poslavši loptu kroz nekoliko igrača.

Lacio je upisao važan trijumf na startu sezone i upisao prva tri boda, dok je Bolonja upisala prvi poraz.