EPA-EFE/ED VAN DE POL

Holandski tim napravio iznenađenje

Fudbaleri AZ Alkmara pobedili su Lacio na svom terenu sa 2:1 i nakon istog rezultata u prvom meču prošli u četvrtfinale Lige konferencija.

Lacio je poveo golom Felipea Andersona u 21. minutu, ali je sedam minuta kasnije rezultat poravnao Karlson.

Odlučujući gol postigao je Pavlidis na asistenciju Karlsona u 62. minutu utakmice.

Lacio nije bio bolji rival u polju, Holanđani su stvorili i više šansi i imali su veći posed, te su zasluženo prošli u narednu rundu.

Sergej Milinković-Savić je odigrao 58 minuta za Lacio, ali nije imao preveliki uticaj na igru.

U istom termin, Nica je sa 3:1 pobedila Šerif i ubedljivo prošla dalje, a silu je pokazao i Vest Hem, koji je sa 4:0, odnosno ukupno 6:0 kući poslao AEK iz Larnake.

Najneizvesnije bilo je u Španiji, gde je Viljareal na svom terenu poražen od Anderlehta sa 1:0.

Belgijska ekipa je gol odluke postigla u 73. minutu, a junak je bio Islam Slimani. U provm meču rezultat je bio 1:1, tako da je Anderleht otišao dalje.

Mnogo uzbuđenja videli smo i u Bratisslavi, gde je Bazel nakon penala prošao dalje, a prethodno su prolaz u četvrtfinale izborili i Fjorentina, Leh i Gent.

/Abubakari 11, Kucka 17 – Kalafiori 53, Amduni 90+3/

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa