Reprezentacija Italije je u poslednjem kolu ispustila direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto je odigrala nerešeno 0:0 na gostovanju u Severnoj Irskoj.

Italijani su u poslednje kolo ušli sa istim brojem bodova kao Švajcarska uz dva gola bolju gol razliku, ali nisu uspeli da trijumfuju u Belfastu.

Evropski šampion je tako lidersku poziciju prepustio Švajcarskoj koja je na svom terenu rutinski savladala Bugarsku sa 4:0 i kao prvoplasirana obezbedila prolaz na Svetsko prvenstvo.

Gledajte utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo uz SBB i EON pakete

Utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Odolevali su Bugari do 48. minuta kada je krenula serija golova. Mrežu gostiju je prvi načeo Okafor, da bi devet minuta kasnije strelac bio Vargas. Treći gol na meču je delo Itena u 72. minutu.

Konačan rezultat je postavio Frojler u prvom minutu nadoknade.

Italija će tako posle titule Evropskog prvaka morati preko baraža da izbori mesto na najvećoj smorti svetskog fudbala.