Fudbaleri PSV Ajndhovena bili su ubedljivi protiv Šturma iz Graca u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 4:1.

Iste večeri odigrano je još pet mečeva u kojima je Klaksvik šokirao ekipu Moldea sa 2:1, Braga je savladala TSC sa 3:0, a istim rezultatom je Galatasaraj izašao na kraj sa ljubljanskom Olimpijom.

Rakov je pobedio Aris iz Limasola sa 2:1, dok su Kopenhagen i Sparta iz Praga odigrali nerešeno bez golova.

PSV je put ka pobedi, verovatno i ka plej-ofu za elitno takmičenje trasirao već u prvom poluvremenu kada je postigao tri od četiri pogotka.

Prvi se upisao Isak Babadi već u četvrtom minutu na asistenciju Johana Bakajoka, a Bakajoko je potom u 22. minutu asistirao još jedanput.

Ovog puta je u ulozi egzekutora bio Luk de Jong koji je u 32. minutu povisio rezultat na 3:0.

Jon Gorenc Stankovič je u 40. minutu golom za Šturm vratio svom timu nadu da može da učini nešto i vrati se u meč, ali je sve dileme otklonio Ibrahim Sangare u 73. minutu kada je postavio konačan rezultat pred revanš naredne nedelje.

Klaksvik je do senzacije došao preokretom pošto je Molde poveo golom Magnusa Ejkrema u 49. minutu, da bi Arni Frederiksberg u 64. i 86. doneo pobedu svom timu na svom terenu.

Klub sa Farskih Ostrva je na 732. na svetu, dok je Molde, klub koji su pobedili makar u prvom meču ove faze kvalifikacija čak 520 pozicija bolje rangiran na 212. mestu.

To ne treba da zavara pošto je Klaksvik već pobeđivao u Ferencvaroš i Haken u kvalifikacijama za elitno takmičenje.