Borusija Dortmund je nakon goleade i sedam golova uspela da pobedi ekipu Bajer Leverkuzen sa 4:3.

Meč je potpuno opravdao epitet derbija kola, a junak pobede bio je Norvežanin Erling Holan, koji je postigao dva gola i imao jednu asistenciju.

Leverkuzen je poveo u devetom minutu prkeo Virca, ali je pred kraj prvog poluvremena izjednačio Holan.

Ipak, do kraja prvog dela igre, domaćin je ponovo poveo preko Patrika Šika.

Drugi period igre je bio još zanimljiviji. Prvo su „milioneri“ ponovo izjednačili preko Brandta, da bi Leverkuzen stigao do prednosti od 3:2 golom Dijabija u 55. minutu.

Borusija se nije predavala pa je preko Gereira i Holana preokrenula utakmicu u svoju korist i upisala nova tri boda, koji je šalju barem na neko vreme na drugo mesto na tabeli.

Leverkuzen je trenutno peti sa 2 pobede i sa po porazom i remijem.

U ostalim mečevima koji su počeli od 15 sati i 30 minuta viđena su dva remija na duelima između Frajburga i Kelna (1:1) i Union Berlina i Augsburga (0:0) i dve pobede gostiju. Volfsburg je bio ubedljiv na gostovanju Grojter Firtu pobedivši 2:0, dok je Majn istim rezultatom slavio protiv Hofenhajma.