Ne piše se dobro timu srpskog stručnjaka u Seriji A.

Fudbaleri Empolija pobedili su na svom terenu Sampdoriju sa 1:0, u meču 18. kola italijanske serije A. Pobedonosni gol za Empoli postigao je Tajron Ebuehi u 55. minutu.

Sampdorija je u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena uspela preko Omara Kolija da postigne pogodak za izjednačenje, ali je taj gol nakon upotrebe VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

Empoli je zabeležio petu pobedu u prvenstvu i sa 22 poena zauzima 12. poziciju na tabeli. Sampdorija je 13. porazom ostala na devet bodova i nalazi se na pretposlednjem, 19. mestu.

U narednom kolu Empoli će gostovati Interu, dok će Sampdorija dočekati Udineze.

Tim Dejana Stankovića je u sve težoj situaciji u borbi za opstanak, pošto Udineze stiže kao tim koji se bori za priključak gornjem delu tabele Serije A.

Ekipa iz Udina želi pobedu da bi bar održala nekakvu šansu da ugrozi Romu i Atalantu u pokušaju da se domogne evropskih takmičenja.

Atalanta – Salernitana 8:2 (5:1)

(Boga 5, Lukman 19 p, 54, Skalvini 23, Kopmajners 38, Hojlund 41, Ederson 61, Zortea 85 – Dia 10, Nikolusi Kavilja 56)

Roma – Fjorentina 2:0 (1:0)

(Dibala 40, 82)

Kremoneze – Monca 2:3 (0:2)

(Kiofani 67, Desers 83 – Kjurija 8, Kaprari 19 p, 55)

Leće – Milan 2:2 (2:0)

(Ernandez 3 ag, Bshiroto 23 – Leao 58, Kalabrija 70)

Inter – Verona 1:0 (1:0)

(Martinez 3)

Napoli – Juventus 5:1 (2:1)

(Osimen 14, 65, Kvarackelija 39, Rahmani 55, Elmas 72 – Di Marija 42)

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“