Fudbaleri Liverpula i Vest Hema odigrali su nerešeno 2:2 u meču 35. kola Premijer lige, dok je Mančester junajted sa 1:1 uzeo bod protiv Barnlija.

„Redsi“ su se na gostujućem terenu gotovo sigurno oprostili od titule jer su im „čekićari“ zagorčali trku za tim trofejem.

Da nešto ne štima u timu iz kog na kraju sezone odlazi Jirgen Klop videlo se i po besnoj reakciji Mohameda Salaha koji se svađao sa Klopom uz aut liniju tokom utakmice.

Kasnije je poručio da ne želi da daje izjave, jer „ako progovori u ovom trenutku, biće vatre“. To oslikava haotično stanje u kom se nalazi liverpulski tim, koji je prvi morao da juri prednost rivala na utakmici.

Džerod Bouven je u 43. minutu pogodio za 1:0 na asistenciju Mohameda Kudusa, da bi Liverpul u nastavku preokrenuo. Endi Robertson je poravnao rezultat u 48. minutu, a Alfons Areola je autogolom olakšao Liverpulu posao u 66. minutu.

Bouven nije hteo da se pomiri sa porazom, pa je Mihail Antonio na njegovu asistenciju postavio konačan rezultat u 77. minutu.

Liverpul sada ima 75 bodova na trećem mestu Premijer lige, dok je Vest Hem na 49 bodova i osmom mestu engleskog prvenstva.

Kada je reč o meču Mančestera i Barnlija, „crveni đavoli“ su napadali i pokušavali da postignu pogodak i probili su led šutem Antonija tek u 79. minutu.

Baš kad je delovalo da će to biti dovoljno za pobedu, ispostavilo se da neće, jer je Andre Onana užasno reagovao u svom šesnaestercu u 84. minutu i obema rukama je u glavu udario igrača Barnlija Zekija Amdounija.

Sudija Džon Bruks je dobio signal iz VAR sobe, otišao je da proveri tu situaciju, dosudio je penal za Barnli i Amdouni je bio precizan za konačnih 1:1.

Junajted posle ovog remija ima 54 boda na šestom mestu tabele, dok je Barnli sa 24 boda na 19. mestu u zoni ispadanja.