Real Madrid Foto:REUTERS/Jon Nazca

Sjajan meč.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Almeriju u utakmici 1. kola španske Primere nakon preokreta rezultatom 2:1.

Madriđani su ušli kao veliki favoriti u meč, ali je u 6. minutu nakon fantastične kontre Lardži Ramazani veoma lepim udarcem pogodio mrežu tima iz prestonice Španije i Almeriji doneo 1:0.

Usledio je pravi „tajfun“, ređali su se opasni napadi Reala, Karim Benzema je u 10. minutu promašio sjajnu šansu nakon centaršuta prebacivši prečku, potom je u 14. minutu udarac Umara Sadika za 2:0 otišao malo preko prečke, dok je u 44. minutu Lukas Vaskez pogodio mrežu rivala, ali je ostalo 1:0 jer je bio u ofsajdu.

Ponovo je bivši fudbaler Partizana imao šansu, i to nakon prelepog prodora u 53. minutu, ali je Tibo Kurtoa sprečio udarac Sadika, a u 61. minutu Vaskez je uspeo da nakon asistencije Benzeme pogodi za 1:1.

Real je nastavio da napada, i 14 minuta posle prvog postigli su i drugi gol.

Nakon faula na oko 22-23 metra iskosa od gola Almerije loptu je namestio David Alaba, koji tek što je ušao na teren, zaleteo se i poslao savršen šut ka golu rivala. Lopta je okrznula stativu i završila u golu za 2:1.

Do kraja meča Almerija je u par navrata mogla do izjednačenja, ali je Kurtoa bio sjajan, pa je Real odbranu šampionske titule započeo trijumfom.

Kadiz – R. Sosijedad 0:1 (0:1)