Kristijanao Ronaldo Foto: TANJUG/AP Photo/Olivier Matthys

Nastavljena trka za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Utakmicama u grupama C, H i J nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, a posebno ubedljiva bila je reprezentacija Portugala.

Predvođeni Kristijanom Ronaldom, koji je postigao dva od šest golova svog tima, Portugalci su protiv Luksemburga na gostovanju bili više nego ubedljivi.

Pored Ronalda (9. i 31. minut), u strelce su se upisali još Žoao Feliks u 15, Bernardo Silva u 18, Otavio u 77. i Rafael Leao dva minuta pre kraja.

Portugalci su tako zaseli na čelo grupe J sa svih šest bodova iz dve utakmice, dok je Slovačka, nakon šokantnog remija protiv Luksemburga na svom terenu, protiv znatno ozbiljnije reprezentaicije u vidu Bosne i Hercegovine, došla do četvrtog boda pobedom od 2:0.

U grupi C, Italija je na Malti uspela da dođe do trijumfa i u prvom poluvremenu reši pitanje pobede od 2:0, dok je u grupi H Finksa minimalnim rezultatom bila bolja od Severne Irske.