Fudbaleri Rome pobedili su Atalantu sa 4:1 u meču 18. kola italijanske Serije A.

Roma je bila dominantna tokom prvih pola sata igre, onda je malo popustila, a Atalanta je to umalo kaznila i potpuno se vratila u život.

„Vučica“ je povela u prvom minutu, golom Tamija Abrahama koji je iznenadio sve na stadionu u Bergamu.

Nikolo Zaniolo je duplirao prednost u 27. minutu na 2:0, ali je u prvom minutu nadoknade prvog dela Brajan Kristante zatresao svoju mrežu i Atalanta je smanjila na 1:2.

Igrao se 68. minut kada je Duvan Zapata postigao pogodak za 2:2 i taj gol je poništen posle pregledanja VAR snimka.

Atalantu je to poremetilo, Kris Smoling je iz prekida centaršut Veretua pretvorio u gol za 3:1 u 72. minutu.

Posle toga povratka Atalanti nije bilo, pa je Abraham svojim drugim golom, deset minuta posle trećeg, postavio konačan rezultat.

Tim Žozea Murinja sada ima 31 bod i nalazi se na petom mestu tabele, dok je Atalanta na trećem mestu sa 37 bodova. Prvi je Inter sa 43 boda, a drugi je Milan sa 39.