Leo Mesi, Foto: Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Fudbaleri Rena pobedili su PSŽ sa 2:0 u derbiju 9. kola francuskog šampionata, što je prvi kiks Parižana u novoj sezoni.

Poveo je Ren u 45. minutu, pred sam odlazak na pauzu, golom Laborda. U najnezgodnijem trenutku za Parižane, Ren je uneo nemir u svlačionicu rivala, što se osetilo već u 1. minutu nastavka.

Baš tada, Tait je postigao novi pogodak, i to na asistenciju strelca prvog gola.

U 68. minutu poništen je gol Mbapea zbog ofsajda, nije se proslavila udarna postava Parižana u kojoj su navalu činili još Nejmar, Di Marija i Mesi.

Ren je defanzivno sve neutralisao, iako je imao skroman posed lopte, držao je Parižane čak bez šuta u sam okvir gola, samo je Mesi uzdrmao prečku iz slobodnog udarca.

Na kraju je moglo da bude i 3:0 za Ren, ali je poništen penal posle VAR intervencije. Igralo se 97 minuta, ali ništa nije pomoglo gostima.

Sam Ren je imao četiri udarca ka golu rivala, koji je čuvao Điđi Donaruma. Ipak, prvo mesto nije ugroženo Parižanima, za kojima kaska Lens.