Fudbaleri Redinga koje sa klupe predvodi Veljko Paunović i Kardifa odigrali su 1:1 u meču 42. kola Čempionšipa.

Reding je ovim remijem svoje šanse za plasman u borbu za plej-of sveo na minimum, s obzirom na to da četiri kola pre kraja takmičenja u Čempionšipu ima četiri boda manje od Barnslija i Bornmuta, koji zauzimaju peto i šesto mesto na tabeli, uz meč više od ova dva tima.

Utakmica je bila prava uspavanka u prvih 87 minuta, kada je Ričards napravio penal udarivši protivničkog fudbalera u kaznenom prostoru Redinga, a Kifer Mur sa penala doneo prednost svom timu.

Reding je bio pred porazom sve do petog minuta sudijske nadoknade, kada je Meite dobar centaršut pretvorio u gol i doneo remi svom timu.