Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima Viljareal rezultatom 2:1, u utakmici 36. kola Primere, i ostavili ih bez plasmana u Ligu šampiona.

Sosijedad je upisao 16. pobedu i ostao je u igri za plasman u Ligu Evrope pošto je trenutno sedmi na tabeli Primere sa 54 boda.

Na drugoj strani, Viljareal je peti sa 57 bodova, odnosno ima devet bodova manje od Sevilje koja je dva kola pre kraja i matemetički obezbedila plasman u Ligi šampiona.

Strelci za pobednički tim bili su Vilijan Hose u 61. i Dijego Ljorente u 75. minutu, dok je jedini gol za Viljareal postigao Santi Kasorla u 85. minutu.

Fudbaleri Alavesa i Hetafea odigrali su 0:0.

Hetafe za koji igra srpski reprezentativac Nemanja Maksimović je šesti na tabeli sa 54 boda, dok je Alaves na 17. mestu sa 36 bodova, odnosno ima četiri boda više od Leganesa i Majorke koji su u zoni ispadanja.