Fudbaleri Real Madrida pobedili su u nedelju popodne na svom terenu Almeriju s 3:2 u utakmici 21. kola španske Primere.

Almerija je na Santjago Bernaberu bila nadomak velikog iznenađenja, s obzirom na to da je imala dva gola prednosti, ali je kraljevski klub u drugom poluvremenu uspeo da načini preokret i dođe do trijumfa.

Gosti su poveli već u prvom minutu pogotkom Laržija Ramazanija, da bi na 2:0 povisio Edgar Gonzales u 43.

Džud Belingem u 56. minutu pogodio je iz jedanaesterca i tako smanjio zaostatak Reala, da bi u 67. Vinisijus Žunior doneo izjednačenje.

Real je do velikog preokreta došao u devetom minutu sudijske nadoknade vremena kada je Danijel Karvahal pogodio na asistenciju Belingema.

„Blankosi“ su time sprečili senzaciju, ali će se o njihovoj pobedi voditi polemike. Pre svega zbog sudije Fransiska Ernandez Maesa koji je doneo nekoliko spornih odluka u korist Reala.

Najpre kod situacije u kojoj je sviran jedanaesterac za „kraljevski klub“ (igranje rukom Kaikija), potom i kod situacije kada se činilo da je Vinisijus igrao rukom kod gola gde je procenjeno da je ipak igrao ramenom.

Na ovom meču je za Almeriju zaigrao i srpski napadač Marko Milovanović, koji se nije radovao pobedi, pa su Madriđani drugi na tabeli sa 51 bodom, dok je Almerija poslednja, 20. sa svega šest bodova.