Teški dani za reprezentativca Srbije.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Majorku rezultatom 3:0 u utakmici 28. kola španske Primere i tako nastavili put ka šampionskoj tituli, ali Luke Jovića nije bilo ni na klupi tima iz prestonice Španije.

#related-news_0

Apsolutni junak pobede je Karim Benzema, pošto je Francuz prvo namestio gol Vinisijusu u 55. minutu, kom nije bilo teško da asistenciju napadača Reala pretvori u 1:0, nakon čega je i sam Benzema preuzeo stvari u svoje ruke.

Prvo je u 77. minutu sa penala povećao vođstvo na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio osam minuta pre kraja na asistenciju Marsela udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Na kraju, 3:0 i velika pobeda Reala kojom su „kraljevići“ odmakli na tabeli, te imaju čak deset bodova više od Sevilje a 15 od trećeplasirane Barselone. Kako je do kraja ostalo još deset kola (30 bodova), Real je ovom pobedom praktično šansu Sevilje da napravi preokret sveo u domen teorije.

Luka Jović veliku pobedu svojih saigrača nije ispratio ni sa klupe, pa je gotovo sigurno da će rastanak uslediti u narednim mesecima.