Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Valensiju sa 2:1, u petom kolu španske La Lige.

Povela je Valensija u 66. minutu golom Huga Dure, da bi preokret i pobedu Realu doneli golovima Vinisijus Žunior u 86. i Karim Benzema u 88. minutu.

Real je prvi sa 13 bodova, dok je Valensija treća sa 10 poena.

U narednom kolu, Real će dočekati Majorku, dok će Valensija gostovati Sevilji.

Betis i Espanjol  su odgrali nerešeno 2:2.

Poveo je Espanjol u 16. minutu golom Aleiksa Vidala, da bi izjednačenje i preokret Betisu doneli Vilian Hose u 41. i Nabil Fekir u četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

Konačan rezultat je postavio Leandro Kabrera u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Betis je od 78. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Gerard Pacela.

U prve dva meča nedeljnog programa između Majorke i Viljareala i Real Sosijedada i Sevilje nije bilo golova.