Real Madrid je velikom mukom posle preokreta savladao Elče sa 2:1 u utakmici 27. kola španskog prvenstva.

Iako se Elče grčevito bori za opstanak u ligi, na gostovanju Realu su odigrali jedan od najboljih mečeva u sezoni i zamalo šokirali „kraljevski klub“.

Prvih 45 minuta proteklo je bez golova, a Madriđani su potpuno kontrolisali utakmicu i sabili Elče u kazneni prostor. Gosti su ipak uspeli da izdrže do poluvremena, a onda su šokirali domaćina posle pauze.

U 61. minutu je Kalvo savladao Kurtou, posle jedne malo čudne situacije nakon kornera za gostujuću ekipu.

Usledila je velika radost gostujućih igrača, a sve je mirisalo na još jedan kiks Reala. Da tako ipak ne bude pobrinuo se Karim Benzema.

Francuz je prvo u 73. minutu na asistenciju Luke Modrića doneo Real Madridu izjednačenje.

A kada je delovalo da će hrabri Elče uspeti da sačuva makar bod, Benzema je potpuno ukrao šou i još jednom postao heroj Madrida. U sudijskoj nadoknadi uspeo je da postigne i svoj drugi gol i donese pobedu Realu.

Bila je to prava majstorija Benzeme, koji je sa leve strane šesnaesterca uhvatio volej i loptu „zakucao“ u desni ugao za veliku radost domaćih.

Real je ovom pobedom privremeno izbio na drugo mesto sa 5 bodova manje od gradskog rivala Atletika, a bodom više od Barselone, s tim što obe ekipe imaju meč manje od Madriđana.

Elče je i dalje iznad crte, sa samo bodom više od ekipa u zoni ispadanja.