Fudbaleri Real Madrida postali su prvaci Španije posle pobede nad Kadizom u subotu popodne 3:0.

Međutim, „blankosima“ je titulu donela Đirona, koja je u svom meču pobedila Barselonu u 34. kolu i time otklonila sve dileme po pitanju osvajača.

Trofej ide u Madrid posle dve godine, pošto je lani katalonski gigant predvođen Ćavijem Ernandezom slavio. Braim Dijaz je načeo mrežu Kadiza u 51. minutu, posle prvog poluvremena bez golova na asistenciju Luke Modrića.

Džud Belingem, verovatno najbolji fudbaler Reala ove sezone je duplirao prednost u 68. minutu, dok je Hoselu u 93. minutu samo potvrdio trijumf na Santjago Bernabeu.

Đirona je na svom terenu tukla Barsu sa 4:2, iako je Kristensen prvi pogodio mrežu domaćina već u trećem minutu.

Isti igrač je pre desetak dana u uvodnim minutima meča pogodio za 1:0 i protiv Reala, pa odbrana Barselone nije izdržala do kraja i Real je pobedio sa 3:2

Đirona je bila samo za gol ubedljivija. Artjom Dovbik je već u četvrtom minutu prekinuo slavlje Barselone i pre nego što se ono završilo bilo je 1:1.

Robert Levandovski je sa penala u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena sa bele tačke vratio prednost svom timu, ali je onda drugo poluvreme bilo katastrofalno po Ćavijevu ekipu.

U razmaku od dva minuta, u 65. i 67. njena odbrana je dvaput kapitulirala, pa su Portu i Migel Gutijerez davali golove, a Dovbik i Portu su bili asistenti.

Portu je postavio i konačan rezultat svojim udarcem u 74. minutu, pa je Barselona i matematički ostala bez šanse da stigne najvećeg rivala.

Real je prvi sa 87 bodova, Barsa je druga sa 74, a Đirona se pobedom približila Barsi na trećem mestu i ima 73 boda.

Madriđanima je ovo 36. titula prvaka Španije u klupskoj istoriji i slavi se i na terenu i u svlačionici, ali i na ulicama španske prestonice.