Najbolji fudbaler iz navale Karim Benzema nije igrao za Real i to prvaku Evrope nije smetalo.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Atletiko Madrid sa 2:1, u meču šestog kola španske Primere.

Strelci za Real bili su Rodrigo i Federiko Valverde. Rodrigu je asistenciju u 18. minutu poslao nedavno kupljeni Čuanmeni, koga je Real platio 80 miliona evra.

Antoan Grizman je nakon toga imao šansu da izjednači, s tim što je i Vinisijus Žunior mogao do 2:0 i prvo je Jan Oblak dobro odbranio, a onda i Tibo Kurtoa.

Pre kraja poluvremena Real je još jednom uspeo da zatrese mrežu rivala kada se dobro snašao Federiko Valverde u 36. minutu.

Jedini gol za Atletiko postigao je Mario Ermoso u 83. minutu, posle centaršuta Grizmana iz kornera.

Atletiko je meč završio sa desetoricom, pošto je strelac jedinog gola za „jorgandžije“ na Vandi Metropolitano u prvom minutu nadoknade dobio drugi žuti karton.

Real ima šest pobeda u prvenstvu i sa maksimalnim učinkom je prvi na tabeli. Atletiko je na sedmoj poziciji sa 10 bodova. U sledećem kolu, Real će dočekati Osasunu, dok će Atletiko gostovati Sevilji.