EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Fudbaleri Šalkea odigrali su u Gelzenkirhenu nerešeno 0:0 protiv Volfsburga, u prvoj utakmici 20. kola Bundeslige.

Na Feltins areni nije bilo pogodaka, a prvi je dobru priliku imao Volfsburg u devetom minutu, ali je njegov igrač Maksimilijan Arnold promašio jedanaesterac.

Fudbaler Šalkea Aleks Kral postigao je gol u 50. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Volfsburg je u poslednje tri utakmice osvojio samo bod i sedmi je na tabeli sa 30 bodova.

Šalke je posle trećeg uzastopnog remija i dalje poslednji na tabeli sa 12 bodova, sedam manje i utakmicom više od Bohuma na 15. mestu, prvim van zone ispadanja.