Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Vulverhempton sa 1:0 u 16. kolu Premijer lige.

Vulverhempton je imao prvu priliku na meču kada je posle centaršuta Mutinja, Roman Sais pogodio prečku u 23. minutu.

Junajted je uzvratio u 35. minutu kada je posle centaršuta Mejsona Grinvuda, Rui Patrisio odbranio udarac Bruna Fernandeša sa peterca.

Sais ponovo je bio blizu gola u 40. minutu posle slobodnog udarca i vccentaruta Neta, ali je De Hea odličnmo intervenisao.

U nastavku susreta, Junajtedu je poništen gol u 69. minutu zbog ofsadja Kavanija, a Patrisio je u 75. minutu odbranio lep udarac Pogbe sa oko 25 metara.

Vulverhempton je najveću šansu u nastavku imao u 81. minutu, ali je De Hea zaustavio udarac Nurija posle prodora po levoj strani.

Kada se činilo da će meč biti završen bez pobednika, Markus Rašford je u 93. minutu dobio loptu na desnoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, a lopta se odbila o Saisa u završila u mreži za veliki trijumf „đavola“.

Junajted se posle devetog trijumfa u sezoni popeo na drugo mesto i sada ima 30 bodova, dva manje od Liverpula, dok je Vulverhempton na 12. mestu i ima 21 osvojen bod.