Fudbaleri Majorke pobedili su u subotu uveče na svom terenu Sevilju sa 1:0, u utakmici 16. kola španskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Kajl Larin u 11. minutu. Fudbaler Sevilje Adrija Pedrosa postigao je gol u 63. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U domaćem timu je Matija Nastasić odigrao ceo meč, a Predrag Rajković na golu bio je jedan od boljih u svom timu, dok su na drugoj strani poraženi Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović, koji su takođe igrali svih 90 minuta.

Majorka je ostvarila drugu pobedu u ligi ove sezone i 15. je na tabeli sa 14 bodova. Sevilja je nastavila niz bez pobede, a posle šestog poraza zauzima 16. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Ranije u toku Las Palmas je pobedio Alaves sa 1:0, Betis i Real Madrid odigrali su nerešeno 1:1, a svoj meč odigrali su i Real Sosijedad i Viljareal.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na gostujućem terenu Viljareal sa 3:0. Sosijedad je poveo golom Mikela Merina u 38. minutu, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Martin Subimendi.

Konačan rezultat protiv „žute podmornice“ postavio je Takefusa Kubo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena. Sosijedad ima osam pobeda i peti je na tabeli sa 29 bodova. Viljareal je pretrpeo osmi poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 16 bodova.