Fudbaleri Sasuola odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Torina, u utakmici 28. kola Serije A, dok je Empoli savladao Leče.

Sasuolo je poveo u 36. minutu golom koji je postigao Andrea Pinamonti, a zatim je posle upotrebe VAR tehnologije u 58. minutu zbog ofsajda poništen gol njegovog saigrača Armana Lorijentea.

Bod gostujućem timu obezbedio je Antonio Sanabrija pogotkom u 66. minutu, ali je i Nemanja Radonjić mogao da se upiše u strelce. Falilo mu je malo sreće da u 32. minutu umesto u stativu, pogodi mrežu protivničkog tima.

U nastavku meča je uspeo da zatrese mrežu, ali mu je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Torino je u poslednje dve utakmice bez pobede i zauzima 10. mesto na tabeli sa 38 bodova.

Sasuolo je prekinuo dobar niz i ima 37 bodova na 12. mestu na tabeli. Ranije u toku dana Empoli je na svom terenu pobedio Leče sa 1:0.

Jedini gol postigao je Frančesko Kaputo u 62. minutu iz jedanaesterca. Empoli je prekinuo niz loših rezultata i posle sedme pobede zauzima 14. mesto na tabeli sa 31 bodom.

Leče je pretrpeo 13. poraz i ima 27 bodova na 16. mestu. Utakmica je počela sa sat vremena zakašnjenja zbog požara koji je izbio u svlačionici domaćeg tima.

Roma – Sampdorija 3:0 (0:0)

(Vajnaldum 57, Dibala 88 p, El Šaravi 90+4)

Napoli – Milan 0:4 (0:2)

(Leao 17, 58, Diaz 25, Selmakers 67)

Kremoneze – Atalanta 1:3 (0:1)

(Siofani 56 p – De Ron 44, Boga 72, Lukman 90+3)

Inter – Fjorentina 0:1 (0:0)

(Bonaventura 53)

Juventus – Verona 1:0 (0:0)

(Kin 56)

BONUS VIDEO: Neverovatna greška golmana Borusije, primljen gol sa pola mogao bi da košta titule