Fudbaleri Radnika iz Surdulice savladali su Radnički u Nišu sa 3:0 u utakmici 23. kola Superlige Srbije, a istog dana je Spartak pobedio Voždovac sa 2:0.

Radnički je Surduličane dočekao posle dve vezane pobede, dok su gosti na Čair stigli bez osvojenog boda od početka prolećnog dela sezone, uz samo jednu pobedu.

Nije izgledalo kao da će uspeti to da poprave posle mršavih prvih 45 minuta, rezultat je ostao 0:0 i u prvih 11 minuta drugog dela, a onda je od 56. usledila 15-minutna kanonada Radnika.

Borko Duronjić je u 56. minutu pokušao da centrira, ali je lopta prevarila sve i završila u mreži, da bi u 66. minutu uspeo da pogodi i namerno, lepim udarcem sa distance. Konačnih 3:0 postavio je Haris Hajdarević.

Radnik je tako stigao do druge pobede u sezoni i koliko-toliko vratio veru u opstanak pošto ima 14 bodova, dok su Nišlije posle dve vezane pobede doživele težak poraz.

Stoga zauzimaju 12. mesto sa 23 boda, pa je nada za plasman u plej-of svedena na minimum, pošto zaostaju čak osam bodova za osmoplasiranom Vojvodinom.

I dok su Novi Pazar i Mladost odigrali bez golova, bilo ih je na trećem meču koji su na „krovu“ odigrali igrači Voždovca i Spartaka.

Subotičani su oba gola dali u drugom poluvremenu, prvo kada je Andrej Todoroski bio precizan u 68. minutu, a onda i u 90. kada je Jovan Lukić overio trijumf svog tima.

Spartak sada ima 30 bodova na devetom mestu tabele Superlige i preskočio je na njoj upravo ekipu Voždovca koja je porazom ostala na 28 osvojenih bodova i na desetoj poziciji.