Fudbaleri Nanta iznenadili su Pari Sen Žermen i pobedili Parižane u meču 29. kola francuske Lige 1 i tako su pomogli Lilu da ostane na čelu tabele.

Lil je u nedelju odigrao nerešeno sa Monakom 0:0 i PSŽ je zbog bolje gol-razlike mogao da ga pretekne da je pobedio jednu od ekipa iz zone ispadanja.

Iznenađenje je utoliko veće, jer je PSŽ poveo protiv Nanta u 42. minutu golom Julijana Drakslera. On je posle nekoliko duplih pasova i kombinacija, na trčao na ničiju loptu i sa ruba šesnaesterca ju je poslao u mrežu preciznim šutem po zemlji.

Na poluvremenu je ostalo 1:0, ali je u drugom delu usledio preokret.

Randal Kolo je u 59. minutu poravnao rezultat na 1:1, a onda je asistirao Mozesu Simonu u 71. minutu za totalni preokret. Najpre je kaznio preveliku ležernost odbrane PSŽ-a i izgubljenu loptu posle presinga Nanta.

Kolo je dobio pas na oko 25 metara, odatle je ušao u kazneni prostor, povukao loptu udesno i zakucao je u mrežu.

Isti igrač je potom dobio loptu u kontri i bio je brži od svojih čuvara, pa mu nije bilo teško da sa desne strane samo odloži pas za Simona koji je imao lakši deo posla pred golom.

Parižanima nije pomoglo ni to što su tri četvrtine vremena „davili loptu“ držeći je u svojim nogama i što je od 11 šuteva, pet završilo u okviru gola Nanta.

Nant je sada sa 27 bodova na 18. mestu Lige 1 i još uvek je u zoni ispadanja, dok je PSŽ sa 60 bodova ostao na drugom mestu, iza Lila koji ima 63 boda.