PSŽ je nastavio sa odličnim igrama na početku nove sezone, a iako ponovo nije debitovao Lionel Mesi, ekipa iz Pariza je bila bolja na gostovanju Brestu rezultatom 4:2.

Pored Mesija nije bilo ni Nejmara, ali to nije bio problem za raspoloženi napad PSŽ-a.

Ander Erera je u 23. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora i otvorio seriju golova na utakmici.

Samo 13 minuta kasnije, na scenu stupa i Kilijan Mbpape koji glavom duplira prednost svog tima.

U poslednjim trenucima prvog dela, Brest je uspeo da smanji rezultat i unese malo neizvesnosti. Frank Onorat je smanjio na 2:1 i doneo nadu domaćoj ekipi.

Drugo poluvrme je bilo mirno sve do sredine i činilo se da nećemo videti više golova, ali je već prvu priliku za goste idrisa Gej pretvorio u treći gol.

Stiv Muni je sedam minuta pre kraja utakmice ponovo doneo nadu Brestu da može do iznenađenja, ali je na početku nadoknade Anhel di Marija stavio tačku na ovaj duel.