Važna utakmica, nada Liverpula i dalje živi.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Sautempton u meču 37. kola Premijer lige sa 2:1.

Na Sent Merisu je ekipa Jirgena Klopa do drugog poluvremena držala svoje navijače u neizvesnosti, ali će se o tituli prvaka Engleske odlučivati u poslednjem kolu.

Mančester siti ima bod više (90), od Liverpula, a iako igra sa Aston Vilom, još uvek nije baš sve rešeno.

Liverpul u poslednjem kolu ima teži zadatak, da pobedi Vulverhempton, osmoplasirani tim engleskog šampionata.

Sautempton je poveo golom Nejtana Redmonda u 13. minutu susreta. Redmond je fantastično zalomio udesno, posle prodora po levom krilu i onda je pogodio dalji ugao savršenom „kiflom“.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Na izjednačenje se čekalo samo 14 minuta, pošto je Diogo Žota pronašao Takumija Minamina u 27. minutu za 1:1.

Minamino je utrčao po desnoj strani kroz kazneni prostor, dobio je pas po zemlji i onda zakucao loptu u bliži ugao.

Konačan rezultat postavio je Đoel Matip, golom u 67. minutu, kada je iz kornera bio najviši u skoku i glavom je matirao čuvara mreže Sautemptona.

Pitanje titule u šampionatu Engleske biće rešavano za vikend.