Fudbaleri Barselone savladali su Valensiju u meču 34. kola španske Primere sa 3:2 i tako nastavili poteru za Atletikom.

Nakon što je prvih 45 minuta završeno bez golova, u drugom delu viđeno je čak pet. Prvi su mrežu rivala zatresli „slepi miševi“, i to nakon kornera Karlosa Solera. Lopta je stigla do Gabrijela Pauliste na drugoj stativi, koji ju je prosledio u praznu mrežu.

Igraču Barse su tražili faul u napadu, ali on nije bio dosuđen, pa je na semaforu stajalo 1:0.

U 57. minutu za Katalonce je dosuđen jedanaesterac, koji je Lionel Mesi promašio, ali je nakon par odbitaka lopta ipak stigla do Argentinca, kom je preostalo samo da je zakuca u gol i donese poravnanje.

Šest minuta kasnije centaršut sa levog krila i odbitak sjajno je ispratio Antoan Grizman i doneo preokret, a u 69. minutu viđena je prava majstorija. Sa oko 25 metara slobodan udarac je izveo Mesi, i šutirao tako da spasa Valensiji nije bilo.

Sedam minuta pre kraja meča podjednako lep gol postigao je Soler. Dobio je pas od Kristijana Olive, namestio se na šut i uputio pravu „bombu“ ka golu Barselone. Ipak, snage za treći pogodak nije bilo, na kraju meč je završen pobedom Barselone 3:2, čime su se Katalonci izjednačili sa Realom iz Madrida na drugom mestu tabele sa po 74 boda. Ispred njih je Atletiko Madrid sa 76, dok četvrtoplasirana Sevilja ima 70, uz utakmicu manje.

Valensiji sa druge strane ovaj poraz pomalo komplikuje situaciju, pošto četiri kola pre kraja ima šest bodova viška od Ueske i Elčea, koji se nalaze ispod „crte“ koja vodi u Segundu.

Uroš Račić je na terenu proveo 79 minuta, i za to vreme je dobio žuti karton.